Ми в Асоціації «АССА» виходимо з того, що сучасна загальноосвітня школа має бути місцем народження прогресивних ідей, хабом їх медіації та адвокації, центром стимулювання активності громади, довкола якого будуть об’єднуватись місцеві мешканці, їх діти-школярі та вчителі, тобто осередком соціальної згуртованості.
Проекти, які виконує Асоціація «АССА», націлені на виявлення та підтримку особового потенціалу молодої людини та виховання у неї активної життєвої позиції.
В рамках заходу активна учнівська молодь, об’єднавшись в команди, під керівництвом тренера створили власні web-сайти, що інформують громади та просувають ініціативи, які вони втілюють.
Учасники дізнались як вести свій блог, інтегрувати соціальні мережі, що таке домен, хостинг, відмінності хостинга і сервера, а також отримали практичні навички та поради щодо хостингу та просування створених впродовж заходу сайтів.
Під час заходу молодь вчилась конструювати мультимедійні об’єкти та інтегрувати їх до сайтів, котрі вони створюють для просування своїх ініціатив у громадах. Учні опанували мультимедійні жанри: рухоме фото, фотопанорама, аудіослайдшоу, інфографіка, фотогалереї, таймлайн, лонгрід, інтерактивні фото і карти та набули практичних навичок з кодування мультимедійних даних у яскраві візуальні елементи своїх сайтів.
Ініціатива залучає дітей віком 8-12 років до активної участі у житті громади, надихає більш активно використовувати технології та навчатися, граючи.
Учасники провели мозковий штурм для визначення проблем, з якими стикаються члени їх місцевих громад, опановали основи програмування у середовищі Scratch та створили програмні модулі, що інформують громади та візуалізують проблеми, які діти вважають важливими.
Проект має на меті навчити молодих людей ставати активними учасниками суспільно важливих процесів у своєму оточенні. Через впровадження змін у своїх громадах молодь навчалася проводити кампанії адвокасі, адвокаційні медіа-кампанії, створювати адвокаційні відеоролики та соціальну рекламу засобами мобільної журналістики.
Медіа-кураторами волонтерських проектів виступили студенти журфаку ХНУ ім. Каразіна. Методом рівний - рівному студенти надали молоді професійні поради щодо розробки стратегій медіа-заходів, написання сценаріїв та створення відео-історій за проектами, а учасники проектів – ділилися з майбутніми журналістами вже набутим досвідом ефективної громадської діяльності, як працювати з громадою і для громади.
Приклади успішних кейсів допоможуть молодіжним активістам регіону створювати власні корисні для громади ініціативи, сприятиме більш широкому та ефективному застосуванню адвокації та надасть молоді інструментарій для вирішення соціальних проблем та впливу на молодіжну політику на місцях.
За результатами проекту видана підсумкова брошура.
В рамках проекту розроблені та запущені 5 адвокаційних та медіа-кампаній щодо висвітлення проблем молоді і громади.
Лідери шкільного самоврядування Асоціації ДЮГО «ТЕМП» міста Харкова.
Комунальний заклад «Бугаївський ліцей» Ізюмської районної ради Харківської області.
Група молодіжних активістів Введенської селищної ради Чугуївського району Харківської області.
Комунальний заклад «Дергачівський ліцей №2» Дергачівської районної ради Харківської області.
Комунальний заклад «Краснопавлівський ліцей» Лозівської районної ради Харківської області.
В рамках проекту були проведені серії тренінгів для учнів та вчителів, а також для активної молоді з обраних проектних громад.
Тренінги навчили молодь вибирати проблему, визначати її причини та наслідки та трансформувати їх у мету та завдання проекту. Важливою чатсиною тренінгів були практичні поради: як привернути увагу ЗМІ до проекту, як вийти на впливові кола, створити інформаційні приводи та потрапити в ефір, як організувати стратегічні заходи за участі представників органів влади, створити публічну підтримку своєї кампанії у соціальних мережах та як звітувати громадськості.
Тренінг з мобільної журналістики (MoJo) навчив молодіжних лідерів використовувати новітні IT-технології та забезпечив їх інструментарієм для грамотного створення візуального контенту, за допомогою якого можна ефективніше впливати на соціальні
зміни у своїх громадах.
Заключним заходом проекту був Форум лідерів громад, який став майданчиком, на якому молодь представила свої успішні
практики згуртування та мобілізації громад, отримала нові знання та навич-
ки, а під час неформального спілкування обговорили нові
ідеї та ініціативи.
Результатом проекту стали 14 ініціатив, частина з яких були кампаніями адвокасі, які молодь втілила у своїх громадах. 8 найбільш успішних проектів увійшло до альбому, як історії успіху.
Команда проекту «Згуртованість громад зусиллями молоді-лідерів громад» відвідала всі 5 учнівських громад поза межами Харкова, щоб здійснити консультування, провести міні тренінги та оцінити прогрес виконання волонтерських проектів, а також була на постійному зв’язку по телефону та он-лайн.